KEDV Kadın Kooperatifleri Deprem Destek Fonu Başvuruları Başladı!

Fon kapsamında; deprem bölgesindeki kadın kooperatiflerinin sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesi, koruma kapsamındaki mülteciler dahil kadın ve çocuklar olmak üzere depremden en fazla etkilenen gruplara yönelik psikososyal destek hizmetlerinin sunulması, dayanışma ağlarının oluşturulması gibi alanlardaki girişimleri desteklenecektir.

Bu doğrultuda deprem bölgesindeki kadın kooperatiflerine aşağıdaki konularda mali destek sağlanacaktır:

  • Kadın kooperatiflerinin depremden zarar gören, işletmelerinin/ekonomik girişimlerinin yeniden başlatılması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması,
  • Kadınlar, çocuklar, yaşlılar gibi gruplar için psikososyal destek hizmetleri verilmesi,
  • Bölge ekonomisinin canlanması için öncelikli alanlarda kadınların dahil olabileceği, yeni iş girişimlerinin başlatılması,
  • Ortak ihtiyaçların karşılanması için dayanışma ağlarının oluşturulması.

Proje destek tutarı, proje amaçları, etkisi ve yürütülecek faaliyetlere bağlı olarak en az 300.000 TL ile en fazla 1.000.000 TL arasındadır.

“KEDV Kadın Kooperatifleri Deprem Destek Fonu” başvuru koşulları ve fonun kapsamıyla ilgili olarak detaylı bilgi almak için tıklayın.

KEDV Kadın Kooperatifleri Kapasite Geliştirme Destek Fonu’ndan yararlanmak isteyen ve başvuru koşullarını yerine getirebilen kadın kooperatifleri, 1 Eylül ve 31 Aralık 2023 tarihleri arasında istedikleri zamanda başvuru yapabilecekler, en geç 3 hafta içinde değerlendirme süreci tamamlanarak bilgilendirme yapılacaktır. Başvuru için aşağıdaki belgeler doldurulacaktır:

  • Başvuru Formu ve Kooperatif Bilgi Formu: Detaylı ve eksiksiz doldurulmalı, yetkili(ler) tarafından kaşe ile imzalanmalıdır.
  • Yetkili Organ Kararı: “KEDV Kadın Kooperatifleri Kapasite Geliştirme Destek Fonu”na başvuru yapmaya, onaylanması durumunda uygulamaya, proje belgelerini imzalamak için yetkili kişiye dair yönetim kurulu kararı sunulmalıdır.
  • Yetkili kişilerin yetkilendirme belgeleri (imza sirküleri) eklenmelidir.
  • Taahhütname: Yetkili(ler) tarafından kaşe ile imzalanmalıdır.

"Başvuru Formu ve Kooperatif Bilgi Formu" dokümanını indirmek için tıklayın.

"Taahhütname" dokümanını indirmek için tıklayın.

Başvuru yapacak kadın kooperatifleri yukarıda listelenen belgeleri, açıklamalara uygun şekilde hazırladıktan sonra taratarak kadinkooperatifleri@kedv.org.tr adresine e-posta ile göndermelidir.

Fon ile ilgili tüm sorularını​z için kadinkooperatifleri@kedv.org.tr e-posta adresinden ya da 0212 292 2672-75 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.