İLETİŞİM

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

İstiklal Cad. Bekar Sok. No: 17 Beyoğlu, İstanbul

0212 292 26 28

www.kedv.org.tr

kedv@kedv.org.tr

Facebook

Twitter

Instagram

Linkedin

Nahıl İleri Dönüşüm Parkı

Kaptanpaşa Mah. Kasımpaşa Zincirlikuyu Cad. No: 168/A Beyoğlu, İstanbul

0212 741 44 19

ileridonusum@kedv.org.tr

www.nahil.com.tr

Nahıl Dükkan Beyoğlu

İstiklal Cad. Bekar Sok. No: 17 Beyoğlu, İstanbul

0534 646 64 18 / 0212 251 90 85

nahil@kedv.org.tr

www.nahil.com.tr

Nahıl Dükkan İzmir

863 Sok. No: 83/A Başdurak Camialtı Kemeraltı Konak, İzmir

0232 483 25 83

nahil@kedv.org.tr

www.nahil.com.tr

Nahıl Dükkan Mardin

Medrese Mah. Reyhani Otel Karşısı 1. Cadde No: 25 Mardin

0482 213 42 55

nahil@kedv.org.tr

www.nahil.com.tr

Kampanyalarımız ve bağışınızla ilgili bilgilendirmeler yapmak için sizi 0212 292 26 28 - 0538 888 34 81 - 0536 557 92 66 - 0536 557 93 19 - 0536 557 92 16 - 0536 557 93 02 - 0537 628 62 23 - 0531 328 36 71 - 0537 825 51 68 - 0537 825 47 59 - 0535 501 48 05 numaralı telefon hatlarından arıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lütfen bize bildirin

Eğer KEDV’in çalışmaları sırasında herhangi bir usulsüzlük veya suistimal olayı gerçekleştiğine dair şüpheniz varsa, lütfen bize şu kanallardan bildirin:
Form: https://oxfam.clue-webforms.co.uk/webform/misconduct
E-posta: ddemircan@kedv.org.tr
Bize ileteceğiniz tüm bilgiler gizlilikle ele alınacak ve sadece gerekli incelemeyi yürütecek olan kişilerle paylaşılacaktır. İsminizi gizli tutarak da bildirimde bulunabilirsiniz.

Kişisel verilerinizin nasıl korunacağı ile ilgili bilgiye erişmek için tıklayın.

Dolandırıcılık teşebbüsleri ile ilgili uyarı

KEDV ve üyesi olduğu Oxfam Konfederasyonu’nun adlarının dolandırıcılık amacıyla kullanmaya çalışıldığına dair ihbarlar alıyoruz. Dolandırıcılar kendilerini Oxfam’ın temsilcileri olarak tanıtıyor, Oxfam'ın adı ve/veya logosunu kullanıyor ve iletişimi SMS ve diğer dijital mesaj uygulamaları üzerinden yürütüyorlar. KEDV ve Oxfam, iş başvurusu, işe alım ve benzeri süreçleri SMS ve dijital mesaj uygulamaları üzerinden yürütmemektedir. Bu nedenle herkesten e-posta, internet, telefon veya kısa mesaj yoluyla üçüncü taraflarla iletişim kurarken özellikle dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Kendilerini Oxfam ve/veya KEDV olarak tanıtan bu dolandırıcıların mesajlarına hiçbir şekilde yanıt vermeyiniz, kişisel veya mali bilgilerinizi lütfen paylaşmayınız.
 
Bazı Dolandırıcılık Örnekleri

Piyango ödülü: Alıcının bir piyango kazandığını iddia eden e-posta, SMS, WhatsApp vb. mesajlar. Bu tür mesajlarda alıcılardan ödülü talep etmek için kişisel iletişim bilgilerini vermeleri veya ödeme yapmaları istenir.

İş teklifi: Oxfam’ın işe alım yaptığını belirten bir mesaj üzerinden başvuru için WhatsApp mesajı gönderilmesi istenir. WhatsApp üzerinden iletişim başladığından Oxfam’ın logosu kullanılarak hazırlanan sahte web sitesi üzerinden bağış/ödeme istenir.

Tüm bu örnekler, dolandırıcılık veya kimlik avı girişimleridir. Bu mesajların hiçbiri gerçek değildir ve kesinlikle itibar edilmemelidir. KEDV ve/veya Oxfam, alıcının ödül kazandığını iddia eden veya kişisel veya mali bilgi talep eden mesajlar göndermez veya telefon görüşmeleri yapmaz. İş başvurusu yapan bir kişiye iş teklif etmeden önce ücret veya bağış istemez. Biz bu dolandırıcılık girişimlerine karşı yasal süreçleri başlattık; ancak bu tür mesajlar sonucunda uğrayabileceğiniz bir kayıptan hiçbir şekilde sorumlu veya yükümlü olmayacağımızı lütfen unutmayın.

Kadın kooperatifi kurmak istiyoruz, ne yapabiliriz?

Kadın kooperatifleriyle ilgili detaylı bilgiye www.simurg.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Ben de el emeği ürünler yapıyorum, size nasıl ulaştırabilirim?

Yeni ürünler geliştirmek, var olan ürünlerinizi iyileştirmekle ilgili her türlü sorunuzda NAHIL ekibiyle nahil@kedv.org.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı programlarından yararlanabilir miyim?

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı belirlediği 3 faaliyet alanında programlar yürütmektedir. Detaylı bilgi için "Programlarımız" bölümünü inceleyebilirsiniz.

Düzenli bağışımla ilgili değişiklikleri nasıl yapabilirim?

 

Aylık düzenli bağışınızla ilgili değişiklikleri https://fonzip.com/kedv adresinden oluşturacağınız şifreyi girerek, kolayca kendiniz de yapabilirsiniz.

 

Destekçi İlişkileri ekibimizden Cansu Karademir ile görüşmek için 0212 292 26 72 numaralı telefondan arayabilir, 0212 292 26 28 numaralı WhatsApp hattımızdan yazabilir ya da kg@kedv.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Deprem bölgesindeki dağıtım faaliyetlerinde hangi kriterler gözetiliyor?

Oxfam KEDV olarak deprem bölgesi Hatay’da halk sağlığı ve korumaya yönelik faaliyetlerimize devam ediyoruz. Acil ihtiyaçların karşılamasını hedeflediğimiz dağıtım faaliyetlerimiz için kriterlerimizi ilk günden itibaren aşağıdaki şekilde belirledik:

  • Deprem nedeniyle ikâmet ettikleri yerden ayrılmak zorunda kalanlar,
  • Herhangi bir kurum tarafından sosyal yardım ya da ihtiyaç desteği almayanlar,
  • Resmî çadır kent ve konteyner kentler dışındaki çadır ya da geçici barınakta yaşayanlar,
  • Öncelikli olarak yeni doğum yapan anneler, birden fazla çocuğu olan ve özel ihtiyaç sahibi/engelli bireylere bakan aileler,
  • Çadırı ya da geçici barınağı, Oxfam KEDV tarafından kapsanan bir alan ya da mahalle içinde yer alanlar. Bu alanlar şu şekildedir; Hatay’ın Antakya İlçesi Kuzeytepe Mah., Samandağ İlçesi Caburoğlu Mah., Kuşalanı Mah., Koyunoğlu Mah., Atatürk Mah., Yeni Mah., Sutaşı Mah., Uzunbağ Mah., Cumhuriyet Mah., Yeşilköy Mah., Defne İlçesi Aşağıokçular Mah., Çekmece Mah., Dursunlu Mah., Harbiye Mah., Kırıkhan İlçesi Kırıkhan Merkez.

Şimdiye kadar Hatay’da bu kriterleri karşılayan 9.976 kişiye ulaştık.

Faaliyetlerimizin gerçek ihtiyaç sahibi kişileri hedeflediğinden emin olmak için sistemimizde kayıtlı olan ve yardım alan 2.500 aileyi Ekim ve Kasım ayları içerisinde ziyaret ettik. Bu ziyaretler sonucunda kayıt kriterlerini artık sağlamayan 1.253 aile tespit edildi. Resmî yerleşim alanlarına, şehir dışına veya çalıştığımız mahallelerin dışına taşınan ya da evinde tekrar yaşamaya başlayan bu aileleri, kriterlerimizi karşılayan ve acil ihtiyaç sahibi yeni ailelere ulaşabilmek için sistemimizden çıkarmak zorunda kaldık. Bu aileler artık dağıtım faaliyetlerimizden faydalanamayacaklar, ancak Oxfam KEDV tarafından düzenlenecek olan eğitimlere ve diğer benzeri faaliyetlere katılabilecekler.

Sistemimizden çıkardığımız aileler yerine kriterlerimizi karşılayan 1.253 yeni aileyi sistemimize kaydettik.

Bölgede dayanışma içerisinde yaşamı yeniden kurmayı sürdürüyoruz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.