Basında KEDV

Kadınların Güçlenmesini Amaçlıyoruz

Şengül Akçar ile kurucusu olduğu Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'nı ve kadınları sosyal ve ekonomik olarak güçlendirmek amacıyla yürüttüğü programları konuşuyoruz.

Detaylı Bilgi

Bir kadından binlerce kadın ve çocuğa

Türkiye'de kadın hareketinin başladığı 1980li yıllar. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), 1986 yılında, yoksul kadınlar için çalışan, sürdürülebilir ve birbirini tamamlayan uygulamalara sahip bir sivil toplum kuruluşu olarak hayata başlıyor.

Detaylı Bilgi

Oyuncak bağışı yap, yüzler gülsün

Ekonomik seviyesi düşük bölgelerde yaşayan kadınların yaşam kalitelerini yükseltmek ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek amacıyla kurulan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), Türkiye'nin farklı bölgelerinde kurduğu Oyuncak Kütüphaneleri'ni yaygınlaştırmak üzere çalışmalarına devam ediyor.

Detaylı Bilgi

Geçmiş kadınlara gelecek oluyor

KEDV, 1986 yılından itibaren dar gelirli bölgelerde kadın ve çocukların yaşamlarını iyileştirmek için çalışmalar yürütüyor ve bu yıl da bu etkinlikleri desteklemek amacıyla Ahırkapı'da Armada Otel Garajı'nda Vintage Festivali düzenliyor.

Detaylı Bilgi

Kartal Kadın Girişimcilik Destek Birimi'nden 3 ayda 83 kadına destek

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından yürütülen Girişimcilik Destek Birimleri projesi kapsamında Kartal'da 83 kadına girişimcilik eğitimi verildi.

Detaylı Bilgi

Turkish NGOs fight for women's development

In Turkey, a number of NGOs like Kedv improve the quality of life and economic situation of women and cooperatie with international organizations to bring exchange.

Detaylı Bilgi

"Sürdürülebilir Turizm" lafta kalmıyormuş

Mardin'de Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı'nın desteğiyle 50 kadın bir araya gelip bir kooperatif oluşturmuş ve İpek Yolu Misafir Evi'ni kurmuş.

Detaylı Bilgi

Sivil Toplum G20'de "Biz diyoruz ki" diyecek!

G20'nin alt başlıklarından biri Civil20'de 52 farklı ülkeden sivil toplum kuruluşu, yoksulluk ve eşitsizliklerle mücadele için bir araya geliyor.

Detaylı Bilgi

"Gelecek turizmde" diyoruz, turizmin geleceğine yol alıyoruz.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve İpekyolu Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi, Mardin'de İpekyolu Misafir Evi'ni kurdular.

Detaylı Bilgi

Masal Değil Gerçek: Mardin

Tam da gündemin içimizi iyice kararttığı bugünlerde iki günlük Mardin ziyareti umut aşılıyor.

Detaylı Bilgi

36 Saatte Mardin Neler Öğretir

1,5 günde Mardin'de onlarca insanla, görkemli binalarla, güzel işçilik ve manzarayla karşılaşıp etkilenmemek mümkün değil...

Detaylı Bilgi

Balık tutmayı öğrendiler

Citibank'ın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile birlikte düzenlediği Mikro Girişimci Ödülleri, iş dünyasının önemli isimleri tarafından dağıtıldı.

Detaylı Bilgi