Yardımseverlik Koşusu Yapın

Neden KEDV ile İyilik Peşinde Koşmalıyım?

KEDV, 33 yıldır dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmeleri için çalışıyor ve kadınların toplumdaki liderliklerini güçlendirmek ve görünür kılmak için programlar uyguluyor. Siz de koşarak hem KEDV’in yarattığı etkiyi duyuracaksınız hem çevrenize kadınların sorunlarını ve çözüm için birlikte neler yapabileceğimizi anlatarak farkındalık yaratacaksınız hem de toplayacağınız bağış ile kadınları desteklemeye devam edeceksiniz.

Yürüttüğümüz Yardımseverlik Koşusu Kampanyaları

 
41. İstanbul Maratonu – 3 Kasım 2019

41. İstanbul Maratonu’nda adımlarımızı 130 kadının desteklenerek, dayanışma ile üretmesi ve ekonomiye katılması için atıyoruz.

Maratonda hem eğlenecek hem spor yapacak hem de yardımseverlik koşusu yoluyla 130 kadının, kadın kooperatiflerine katılarak, üretmesini ve ekonomiye katılmasını sağlayacağız.

İstanbul Maratonu'na kayıt olmak için https://www.maraton.istanbul/

Her 1.500 TL bağış ile bir kadının kadın kooperatifleri bünyesine katılmasını ve üretmesi sağlanacak. Kadınlar yoksulluğa karşı güçlenecek!

Siz de KEDV ile adımlarınızı ister 1 kadın, isterseniz 5 kadın için iyiliğe dönüştürürken, sizin gibi iyilik peşinde koşan yeni insanlarla tanışmak ve sağlıklı, eğlenceli etkinlikler ile kadınların ekonomik güçlenmesini desteklemek isterseniz, bu formu doldurmanız yeterli!

 
Runfire Salt Lake Maratonu – 30 Ağustos-1 Eylül 2019

Runfire Salt Lake Maratonu’nda adımlarımızı 5 kadının desteklenerek, dayanışma ile üretmesi ve ekonomiye katılması için atıyoruz.

Harika bir kamp ortamında eğlenmek ve unutulmaz bir deneyim yaşamak için siz de KEDV ile birlikte iyilik peşinde koşmak isterseniz KEDV Koşucu Formunu doldurun.

Garmin Runfire Salt Lake Ultra Trail, Tuz Gölü’nün sonsuz 30 Ağustos-1 Eylül 2019 tarihleri arasında 10K, 20K, 40K, 80K ve 100 Mil olmak üzere 5 farklı kategoride gerçekleşecektir.

 
Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için kaynak yaratma metodudur. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası koşu/triatlon/duatlon/bisiklet/yüzme gibi yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında KEDV’in projesine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya KEDV’in ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Yardımseverlik koşusu sırasında gönderilen mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız, aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için, çözülmesini arzu ettiğiniz, dikkat çekmek istediğiniz bir amaç için sosyal çevrenize e-posta gönderip duyuru yaparsınız.

ADIM ADIM Nedir?

Tamamen gönüllüler tarafından yönetilen Adım Adım, tüzel kişiliği olmayan bir sivil toplum oluşumu olarak 2008 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Bireylerin spor yoluyla harekete geçmesini sağlayarak, toplumsal dayanışmaya ilham kaynağı olmaya çalışır. Bu amaç doğrultusunda, yardımseverlik koşuları ile Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK), bireyler ve kurumlardaki farkındalığını/bilinirliğini artırarak, bağış kaynaklarının geliştirilmesine aracılık eder.

İyilik Peşinde Koş Platformu Nedir?

İyilik Peşinde Koş Platformu, Adım Adım’ın desteklediği Sivil Toplum Kuruluşlarının Projeleri için koşmak isteyen gönüllülerin kullanacağı bir yardımseverlik koşusu web platformudur.

Koşucular bu platform ile:

  • Kampanyalarını yaratabilirler.

  • Anlık olarak kampanyalarına yapılan bağışların miktarını ve sayısını takip edebilirler.

  • Kredi kartı ile kampanyalarına direk bağış alabilirler.

Detaylı bilgi için:

Selen Gökdeniz: sgokdeniz@kedv.org.tr – 0530 9569462

Ece Çelik Sert: ecelik@kedv.org.tr