Yardımseverlik Koşusu Yapın

Neden KEDV ile İyilik Peşinde Koşmalıyım?

KEDV, 33 yıldır dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmeleri için çalışıyor ve kadınların toplumdaki liderliklerini güçlendirmek ve görünür kılmak için programlar yürütüyor. Siz de koşarak hem KEDV’in yarattığı etkiyi duyuracak, hem çevrenize kadınların sorunlarını ve çözüm için birlikte neler yapabileceğimizi anlatarak farkındalık yaratacak, hem de toplayacağınız bağış ile kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmesini destekleyeceksiniz.

 

 

Yürüttüğümüz Yardımseverlik Koşusu Kampanyaları

42. İstanbul Maratonu 7-8 Kasım 2020

42. İstanbul Maratonu’nda adımlarımızı 50 kadının desteklenerek, dayanışma ile üretmesi ve ekonomiye katılması için atıyoruz.
Her 1500TL bağış ile bir kadına üretime devam edebilmesi için eğitim, teçhizat, mentorluk destekleri verilecek. Kadınlar yoksulluğa karşı güçlenecek!
Siz de KEDV ile adımlarınızı ister 1 kadın, isterseniz 5 kadın için iyiliğe dönüştürürken, sizin gibi iyilik peşinde koşan insanlarla birlikte kadınların ekonomik güçlenmesini desteklemek isterseniz yapmanız gerekenler:

 • 28 Ekim tarihine kadar Sanal Koşuya kaydolmak

 • KEDV Koşucu Formunu doldurmak

 • SWEATers sanal koşu uygulamasını telefonunuza indirmek

 • SWEATers uygulamasını açarak 7-8 Kasım tarihleri arasında dilediğiniz zaman aralığında, dilediğiniz yerde 5K, 10K veya 15K koşusunu tamamlamak

 

Hangi Maratonlara Katılıyoruz?

 • Runatolia Maratonu

 • Ultimate Cunda Maratonu

 • Runfire Salt Lake Maratonu

 • N Kolay İstanbul Yarı Maratonu

 • Bursa Eker Maratonu

 • N Kolay İstanbul Maratonu

 

Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için kaynak yaratma metodudur. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası koşu/triatlon/duatlon/bisiklet/yüzme gibi yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta, sosyal medya, mesaj uygulamaları gibi kanallardan duyururlar. Duyurularında KEDV’in projesine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan KEDV’in ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Yardımseverlik koşusu sırasında yapılan bu duyurular sayesinde sadece bağış toplamaz, aynı zamanda gönül bağı kurduğunuz, çözülmesini arzu ettiğiniz, dikkat çekmek istediğiniz bir amaçla ilgili farkındalık da yaratırsınız.

ADIM ADIM Nedir?

Tamamen gönüllüler tarafından yönetilen Adım Adım, tüzel kişiliği olmayan bir sivil toplum oluşumu olarak 2008 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Bireylerin spor yoluyla harekete geçmesini sağlayarak, toplumsal dayanışmaya ilham kaynağı olmaya çalışır. Bu amaç doğrultusunda, yardımseverlik koşuları ile Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK), bireyler ve kurumlardaki farkındalığını/bilinirliğini artırarak, bağış kaynaklarının geliştirilmesine aracılık eder.

İyilik Peşinde Koş Platformu Nedir?

İyilik Peşinde Koş Platformu, Adım Adım’ın desteklediği Sivil Toplum Kuruluşlarının Projeleri için koşmak isteyen gönüllülerin kullanacağı bir yardımseverlik koşusu web platformudur.

Koşucular bu platform ile:

 • Kampanyalarını yaratabilirler.

 • Anlık olarak kampanyalarına yapılan bağışların miktarını ve sayısını takip edebilirler.

 • Kredi kartı ile kampanyalarına direkt bağış alabilirler.

Sanal Koşu Nedir?

Sanal koşu, fiziki olarak bir araya gelmemizin pek mümkün olmadığı yeni normal dönemde, spor yapıp koşmak isteyen herkesin sosyal mesafeye uygun bir şekilde bunu yapabilmesini sağlar. Koşucular istedikleri yerde, tek başlarına ya da arkadaşlarıyla birlikte fiziksel olarak gerçekten koşarken, sanal bir yarışta yarışabilirler. Her maraton organizasyonun kendine ait bir uygulaması ve sistemi olduğu için her sanal koşuda kullanılan uygulama farklılık gösterebilir.

Detaylı bilgi için:

Selen Gökdeniz: sgokdeniz@kedv.org.tr
Ecem Aslan: easlan@kedv.org.tr