Yardımseverlik Koşusu Yapın

Neden KEDV Koşucusu Olmalıyım?

KEDV, 36 yıldır dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmeleri için çalışıyor ve kadınların toplumdaki liderliklerini güçlendirmek ve görünür kılmak için programlar yürütüyor. Siz de koşarak hem KEDV’in yarattığı etkiyi duyuracak, hem çevrenize kadınların sorunlarını ve çözüm için birlikte neler yapabileceğimizi anlatarak farkındalık yaratacak, hem de toplayacağınız bağış ile kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmesini destekleyeceksiniz.


 

Yürüttüğümüz Yardımseverlik Koşusu Kampanyaları

Eker I Run 1 Ekim 2023

Eker I Run'da adımlarımızı depremde kaybettikleri evleri, işleri ve bunca yıkımın getirdiği belirsizlikle yüzleşmek zorunda kalan kadınların hayatı yeniden kurmaları için girişimlerini uzmanlık, eğitim, finansman, ürün/iş geliştirme ve pazarlama ile desteklemek için atıyoruz.

Her 5000 TL bağış ile 1 kadının üretime devam edebilmesi desteklenecek. Kadınlar hayatı yeniden kuracak!

Siz de KEDV’le adımlarınızı ister 1 kadın, isterseniz 5 kadın için iyiliğe dönüştürürken, sizin gibi iyilik peşinde koşan insanlarla birlikte kadınların güçlenmesini desteklemek isterseniz KEDV Koşucu Formunu doldurabilirsiniz.

İstanbul Maratonu 5 Kasım 2023

İstanbul Maratonu'nda adımlarımızı depremde kaybettikleri evleri, işleri ve bunca yıkımın getirdiği belirsizlikle yüzleşmek zorunda kalan kadınların hayatı yeniden kurmaları için girişimlerini uzmanlık, eğitim, finansman, ürün/iş geliştirme ve pazarlama ile desteklemek için atıyoruz.

Her 5000 TL bağış ile 1 kadının üretime devam edebilmesi desteklenecek. Kadınlar hayatı yeniden kuracak!

Siz de KEDV’le adımlarınızı ister 1 kadın, isterseniz 5 kadın için iyiliğe dönüştürürken, sizin gibi iyilik peşinde koşan insanlarla birlikte kadınların güçlenmesini desteklemek isterseniz KEDV Koşucu Formunu doldurabilirsiniz.
 


 

Hangi Maratonlara Katılıyoruz?

 • Runtalya Maratonu

 • N Kolay İstanbul Yarı Maratonu

 • Maraton İzmir

 • İznik Ultra Maratonu

 • Ultimate Cunda Maratonu

 • Runfire Salt Lake Maratonu

 • Bursa Eker Maratonu

 • Salomon Cappadocia Ultra Trail

 • N Kolay İstanbul Maratonu
   

Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için kaynak yaratma metodudur. Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası koşu/triatlon/duatlon/bisiklet/yüzme gibi yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta, sosyal medya, mesaj uygulamaları gibi kanallardan duyururlar. Duyurularında KEDV’in projesine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan KEDV’in ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Yardımseverlik koşusu sırasında yapılan bu duyurular sayesinde sadece bağış toplamaz, aynı zamanda gönül bağı kurduğunuz, çözülmesini arzu ettiğiniz, dikkat çekmek istediğiniz bir amaçla ilgili farkındalık da yaratırsınız.

ADIM ADIM Nedir?

Tamamen gönüllüler tarafından yönetilen Adım Adım, tüzel kişiliği olmayan bir sivil toplum oluşumu olarak 2008 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Bireylerin spor yoluyla harekete geçmesini sağlayarak, toplumsal dayanışmaya ilham kaynağı olmaya çalışır. Bu amaç doğrultusunda, yardımseverlik koşuları ile Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK), bireyler ve kurumlardaki farkındalığını/bilinirliğini artırarak, bağış kaynaklarının geliştirilmesine aracılık eder.

İyilik Peşinde Koş Platformu Nedir?

İyilik Peşinde Koş Platformu, Adım Adım’ın desteklediği Sivil Toplum Kuruluşlarının Projeleri için koşmak isteyen gönüllülerin kullanacağı bir yardımseverlik koşusu web platformudur.

Koşucular bu platform ile:

 • Kampanyalarını yaratabilirler.

 • Anlık olarak kampanyalarına yapılan bağışların miktarını ve sayısını takip edebilirler.

 • Kredi kartı ile kampanyalarına direkt bağış alabilirler.

Detaylı bilgi almak için iturhan@kedv.org.tr adresinden veya 0507 274 42 06 no’lu telefondan İpek Turhan’a ulaşabilirsiniz.