Kadınların Sesine Kulak Ver: DEPREMDEN ETKİLENEN KADIN KOOPERATİFLERİNİ DESTEKLEYİN!

1579 imzaÜlkemizin 11 ili 6 Şubat 2023 günü gerçekleşen depremlerle sarsıldı. Bu illerde yaşayan herkes gibi kadın kooperatiflerinde bir araya gelen üretici kadınların da sosyal ve ekonomik hayatları altüst oldu.


Kooperatif ortakları yakınlarını, yöneticilerini ve mesai arkadaşlarını kaybettiler. Barınma alanlarını ve geçim kaynaklarını kaybeden kooperatif ortakları ruhsal ve fiziksel olarak da zor günler geçirdiler. Aile fertleri yeterli gıda, sağlık ve eğitim olanaklarından yoksun kaldı. Kooperatif işletmelerinin merkezleri, atölyeleri ve işyerleri de evleri gibi hasar gördü. Makine ve ekipmanları, üretim malzemeleri, stok ürünleri, tasarımları, resmî evrakları, iletişim araçları enkaz altında kaldılar.


Bu yıkıma ve acıya karşın yaraları sarmak, yaşamı yeniden kurmak için ilk ayağa kalkanlar ve çevresini iyileştirmeye çalışanlar yine kadınlar oldu. Şimdi kadın kooperatiflerinin bu mücadelesine destek olma zamanı!


Kadınların Sesine Kulak Ver1579 kişi imzaladı.
Hedefimiz 20.000

Kadın kooperatiflerinin gerekli olan kamu desteğini aldıklarında, yaşamı dönüştürücü güçleri ile deprem bölgesinde hayatı yeniden kuracaklarına inanıyorum.

Ticaret Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere tüm ilgili kamu kurumlarına kadın kooperatiflerine destek olma, acil taleplerini karşılama çağrısında bulunuyorum.