Nahıl İleri Dönüşüm Parkı

 

Sürdürülebilir, çevre dostu ve sağlıklı bir yaşamı kadınların liderliğinde ve dayanışmayla inşa etmek için yeni bir girişimimiz var: Nahıl İleri Dönüşüm Parkı

15 Haziran’da İstanbul Kasımpaşa’da açtığımız Nahıl İleri Dönüşüm Parkı ile tüketim atıklarını kadınlar eliyle yeniden ekonomiye kazandırarak hem kadın girişimciliğini desteklemeyi hem de kent halkı arasında dayanışma, çevre kirliliği ve israf konularında farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz ileri dönüşüm atölyeleriyle 100’e yakın kadına atık malzemelerle ileri dönüşüm teknikleri öğretildi. Bu alanda çalışan tasarımcılarla depomuzdaki atık malzemelerden üretilebilecek yeni ürün fikirleri geliştirdik ve atölyelerimize katılan kadınlarla ilk ürün örneklerini tasarladık. Bu ürünleri çok yakında nahil.com.tr’de bulabilirsiniz.

 

Siz de şirketiniz bünyesinde stok fazlası, defolu, atık ürünleri veya evinizde artık kullanmadığınız eşyaları Nahıl İleri Dönüşüm Parkı’na bağışlayabilir, Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında gelerek çeşit çeşit ikinci el ev eşyası ve giysi satın alabilirsiniz. Ayrıca bireysel veya kurumsal gönüllülerimiz arasında yerinizi alabilir, bağışların ayrıştırılmasından depoların yerleştirilmesine ve ileri dönüşüm konusunda farkındalık çalışmalarının yaygınlaştırılmasına kadar pek çok çalışmada görev alabilirsiniz.