Kolektif güçlenme için kadınlar bir arada

 

Kolektif güçlenme için kadınlar bir arada

2022’de Türkiye'nin farklı bölgelerinde tabandan yoksul kadınların bireysel ve kolektif güçlenmesine yönelik eğitim çalışmalarımız devam etti. Kadınların örgütlenmesini, yerel ve mülteci kadınların bir arada çalışmasını desteklemek üzere 300 kadına liderlik ve farklılıklara saygı eğitimleri verdik.

Bu eğitimlerle kadınlar, yaşadıkları yerlerdeki ortak sorunları ve çözüm önerilerini konuşup, eylem planlarını hazırladılar. Ayrıca İstanbul, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, İzmir ve Ankara’da mahalle liderleri, mahallerindeki 3993 yerel ve mülteci kadını öncelik ve ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli kurum ve hizmetlerle buluşturdular. Yerel ve mülteci çocuklara yönelik Erken Çocukluk Eğitimi Programımızla ise 716 aileye ulaştık.

 

 

Kadınlar aldıkları eğitimlerle kriz koşullarına daha dayanıklı

400'den fazla kadını girişimcilik ve ekonomik okuryazarlık eğitimlerimizle, ekonomik kriz koşullarına karşı daha dayanıklı olmaları için destekledik. 1000'e yakın kadına, kadın hakları, koruma ve başvuru mekanizmaları, istihdam olanakları, teknik bilgi ve beceri geliştirme konularında eğitimler düzenleyerek sosyal ve ekonomik hayata aktif katılımları için çalıştık.