Kadın kooperatiflerinin ürünleri Nahıl’da pazarla buluşuyor!

 

nahil.com.tr yenilendi!

Nahıl'ın renkli dünyası, yeni tasarımı ve yeni ürünleriyle keşfedilmeyi bekliyor. Siz de nahil.com.tr’deki el yapımı, doğa dostu, özel tasarım ürünlerimizden satın alın, kadın üreticileri ve kadın kooperatiflerini destekleyin.

 

Kadın kooperatiflerinin ve kadın üreticilerin ürünleri Nahıl’da pazarla buluşuyor!

Nahıl, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde 200’den fazla markayla gerçekleştirdiği kurumsal iş birlikleriyle, 41 binin üzerinde ürün satışı yaptı. Yıl boyunca tasarımcılarla iş birliği yaparak kadın üreticilerle yeni ürünler geliştirdi. Satış alanında yürüttüğü iş birlikleriyle ve fuar ve stand etkinliği katılımlarıyla kadın kooperatiflerinin ürünlerini birçok kanaldan müşterilere sundu. Biga Kadın Kooperatifi Eceköy markası ve Hakkari Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi ile yer aldığımız Peynir Festivallerinde, geleneksel ürünler tüketiciyle buluştu ve oldukça ilgi gördü. 

Nahıl’ın temiz gıda ağı büyüyor

Gıda ve tarım alanında faaliyet gösteren kadın kooperatiflerinin temiz, güvenli ve çevre dostu gıda üretimi yapabilmeleri için eğitim, danışmanlık, pazarlama ve satış desteğimiz 2022 boyunca sürdü. Bu alanda Türkiye genelinde verdiğimiz eğitimlerden 489 kadın faydalandı. Birçok gıda üreten yeni kadın kooperatifi ve bireysel kadın girişimcinin ürünleri Nahıl’ın temiz gıda ağına katıldı.

 

Eskişehir’de mikro ölçekli girişimleri olan kadınları destekliyoruz!

Mikro ölçekli girişimler, kadınlar için yoksullukla mücadelenin en önemli araçlarından. Bu nedenle 2022’de 210 kadının mikro ölçekli girişimlerine yaklaşık 500 bin TL tutarında kredi vererek ekonomik krizde işlerinin ayakta kalmasına ve gelişmesine destek olduk.