Çocuklarla Birlikte Evdeyiz

Koronavirüs (COVID-19) salgını tüm dünyayı hızla etkisi altına alırken, dışarıya çıkmanın kısıtlanması ile birlikte hayatlarımız değişti, okullar uzaktan eğitime geçti. Birçoğumuz işlerimizi eve taşıdık, uzaktan çalışmaya başladık. Bunlar yaşanırken çocukların da yaşanan değişikliklerden etkilenmemesi mümkün değildi. Eve kapandılar, arkadaşlarıyla görüşemiyorlar, eğitimlerine ara verdiler, temizlik konusunda her zamankinden daha da fazla talimat duymaya başladılar, etraflarında sürekli bir hastalıktan bahsediliyor, haberlerde dünyanın pek çok yerinde ölümler olduğunu duyuyorlar.

Peki bu süreçte çocuklarımızı nasıl destekleyebiliriz? Kaygılarını nasıl giderebiliriz? Kendilerini korumayı öğrenmelerini, günlerini verimli bir şekilde geçirmelerini nasıl sağlayabiliriz? Gelişimlerini desteklemeye nasıl devam edebiliriz?

“Birlikteyiz” duygusunu ve bu süreçte “yalnız olmadıklarını” sık sık ifade edelim...

Bu konularda neler yapılabileceği ile ilgili önerilerimizi ve çocuklarla evde yapabileceğiniz, KEDV’in desteklediği Mahalle Yuvalarında da uygulanan bazı oyun ve etkinlik önerilerini bir araya getirdik. Dileriz, çocuklarımızla birlikte bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatırız.

Çocuklarla Birlikte Evdeyiz dokümanını indirmek için tıklayın.

BİZDEN HABERLER 1