Kriz ve Kalkınma Süreçlerinde Kadınlar ve Kooperatifler Paneli

"Kriz ve Kalkınma Süreçlerinde Kadınlar ve Kooperatifler Paneli" 3 Temmuz | 16.00 @ZOOM

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı olarak, COVID-19 sonrasında daha sürdürülebilir ve eşitlikçi bir dünyayı birlikte inşa etmek için, kadın kooperatifleri ve kooperatif ağları arasındaki dayanışmayı güçlendirmeyi amaçladığımız “Kriz ve Kalkınma Süreçlerinde Kadınlar ve Kooperatifler Paneli”ne davetlisiniz!
 
Bugün yaşadığımız küresel sağlık krizi karşı karşıya olduğumuz tek kriz değil. COVID-19, mevcut sistemden kaynaklanan eşitsizlikleri daha da keskinleştirdi. Kadınlar, özellikle de dar gelirli kadınlar her türlü krizde olduğu gibi salgının etkilerinden de en fazla etkilenen grup oldular. Üstlendikleri ücretsiz bakım işleri; okula gitmeyen çocuklar, yaşlı ve hasta aile üyelerinin ihtiyaçları ile birlikte büyük ölçüde arttı.  

Diğer taraftan, COVID-19, kalkınma ve iyileşme süreçlerinde kooperatiflerin ve kadınların liderliğinin önemini bir kez daha gösterdi. İnsanlar ve devletler, salgının etkilerinden ciddi anlamda etkilenirken, kooperatifler ve kooperatiflerin ağları ortaklarına ve bulundukları topluluklara hizmet sağladı ve sağlamaya da devam ediyor.  

3 Temmuz Cuma saat 16.00’da dünyanın her yerinden kadın kooperatifleri ve kooperatif ağlarıyla bir araya geleceğimiz panelde, kooperatif hareketindeki kadın liderliğini, kooperatiflerin bu krizi nasıl geçirdiğini, nasıl bir değişime ihtiyaç olduğunu ve bu değişim için neler yapacağımızı konuşacağız.
 
Panel katılım kaydınızı oluşturmak için tıklayın.

Önemli: Katılım için kayıt gereklidir.