Kadın Kooperatifleri İhracat Destek Fonu Açıldı

İhracat yapmak isteyen kadın kooperatifleri için fon fırsatı!


Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) olarak geleceği, kadınların girişimleri ile inşa ediyoruz! Kadın kooperatiflerinin yurt dışına açılmasını teşvik etmek için UPS ile yürüttüğümüz Kadın İhracatçı Programı’na (KİP) katılan kadın kooperatifleri için şimdi de fon desteği sunuyoruz.
 
Yurt dışında yeni pazar nasıl bulunur, internet üzerinden ve geleneksel ihracat nasıl yapılır, lojistik süreci nasıl yönetilir gibi konularda 2019 süresince KİP'e katılan kadın kooperatifleri, şimdi de ihracat kapasitelerini artırmaya yönelik fon fırsatı yakalıyor. Kadın kooperatiflerini bu fon ile, teknolojik altyapılarını iyileştirmeleri ve ihracata yönelik iletişim, tanıtım vb. kanallarını oluşturmaları için desteklemeyi hedefliyoruz.
 
Daha önce ihracat yapmış veya ihracata yeni başlayacak ve KİP etkinliklerine katılmış tüm kadın kooperatiflerini bu fona başvurmaya davet ediyoruz. 
 
Kadın Kooperatifleri İhracat Destek Fonu'na başvuru koşulları ve fonun kapsamıyla ilgili olarak detaylı bilgi almak için tıklayın.

Yukarıdaki linkte yer alan başvuru koşullarına uygun olan kadın kooperatifleri fona başvurmak için aşağıdaki iki belgeyi doldurmalıdır.

  1. KEDV KİP Fon Başvuru Formunu indirmek için tıklayın.
  2. Kooperatif Bilgi Formunu indirmek için tıklayın.
Fona başvuru için gerekli tüm belgelerin, 14 Şubat 2020 tarihine kadar imzalı ve kaşeli olarak; Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) İstiklal Cad. Bekar Sok. No: 17 Beyoğlu, İstanbul adresine teslim edilmesi gerekmektedir.
Sorularınız için bize 0212 292 26 72 numaralı telefondan ve kadinkooperatifleri@kedv.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Kadın İhracatçı Programı'nın 2020 yılında farklı illerde gerçekleştireceğimiz etkinlikleri için KEDV’in sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.