Call Us Free: 1-800-123-4567

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 

Kadınlar Yoksulluğa Karşı Nasıl Güçlenecek?

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı kadın kooperatifleri kurarak ve onları destekleyerek yoksul kadınların ekonomiye katılımını sağlıyor. Desteğin kadın kooperatiflerine daha fazla kadının katılımını sağlayacak. Daha çok kadın dayanışmayla üretecek, ekonomik hayata katılacak. Kadınlar ekonomiye nefes verecek.

 

Kampanyanın hedefi ne kadar? Sağlanan kaynakla neler yapılması planlanıyor?

 Kadın kooperatifleri üretim makinalarından, eğitime, ürünlerinin pazarlamasına kadar bir çok konuda desteğe ihtiyaç duyuyorlar. Kadınların yoksulluğa karşı güçlenmesi için İstanbul Maratonu’nda hedefimiz 180.000 TL destek sağlamak. Toplanan bu kaynak kadın kooperatiflerine destek sağlayacak. Kadın kooperatifleri yapısı içerisinde yer alan bir kadının desteklenmesi ortalama 1.500 TL’dir. Bu projeye katılarak en az 120 kadının desteklenmesini sağlayacaksın.

 

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) kimdir?

KEDV, 30 yıldan fazla yoksul kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmeleri için çalışıyor ve kadınların toplumdaki liderliklerini güçlendirmek ve görünür kılmak için programlar uyguluyor.

Maratona nasıl kayıt olurum?

Maratona https://www.maraton.istanbul/kayit-ol adresinden kayıt olabilirsin. Maratona kaydolurken izleyeceğin adımları anlatan mini rehbere ulaşmak için tıkla.

 

Maratona kaydolduğumu size nasıl haber vereceğim?

Bize her zaman 0212 292 26 72 nolu telefon numarasından ya da kedv@kedv.org.tr mail adresimizden ulaşabilirsin.

Ancak süreç boyunca yanında olup seni destekleyebilmemiz için KEDV bilgi formunu doldurman gerekiyor. Bilgi formuna ulaşmak için tıkla

 

Destek olmak için koşmak zorunda mıyız?

Koşmak zorunda değilsin, yürümen de yeterli. Katılan herkes amatör koşuculardan oluşuyor. Eğer koşmayı denemek istersen, Adım Adım çaylaklar antrenmanlarına katılarak yürü-koş-yürü şeklinde başlayarak yavaş yavaş koşmaya adım atabilirsin.

Adım Adım Çaylak antrenmanları hakkında bilgi almak için tıkla

 

Kaç km’lik parkura kaydolmalıyım?

42 km maraton, 15 km ve 10 km parkurları var. İlk kez koşuyorsan 10 km’ye kaydolmanı öneririz. Ayrıca 8 km.lik halk koşusu parkuru var. (Halk koşusu kaydı koşuya yakın bir tarihte açıklanıyor, detayları maraton web sitesini takip edebilirsin ve Maraton Fuarı’nda kaydını yaptırabilirsin.)

 

Kampanyamı nasıl oluştururum?

Kampanya oluşturmak için İyilik Peşinde Koş Platformuna kayıt olman gerekiyor: https://ipk.adimadim.org/site/signup

Bağış kampanyanı 15 Ekim’den itibaren bu platform üzerinden oluşturabilirsin.

 

Kampanya açmayıp başkalarını desteklesem?

Kampanya açarak başka birini desteklemekten çok daha fazla etki yaratacaksın.

Kampanya oluşturduğunda etkin 10 kat artar. Seni desteklemek için yapılan bağışların yanı sıra etrafında onlarca insanın farkındalığı artar, herkesin yoksullukla mücadele katkı vermesine olanak sağlayacak, zincirleme bir etki yaratacaksın.

 

Kampanya tarihleri ne zaman?

15 Ekim – 22 Kasım

Bağış Kampanyanı 11 Kasım’dan 4 hafta önce (15 Ekim’de) oluşturabileceksin.

Koşudan 2 hafta öncesinde, yani 29 Ekim’de bağış almaya başlayabileceksin.

Bağış kampanyan koşudan 2 hafta sonrasına kadar sürdürebileceksin. Kampanyalar 22 Kasım 2018’de sona eriyor.

 

Koşu günü ne yapmalıyım?

Koşu günü Üsküdar Altunizade’de koşu parkurunun başlangıç noktasında buluşacağız. Birlikte hazırlanıp koşu noktasına hareket edeceğiz. Seni buluşma yer, saati ve nasıl hazırlanman gerektiği hakkında öncesinde bilgi veriyor olacağız.

Koşu sabahı, koşu parkuru ve etrafında trafik kapatılıyor ancak koşucuları o noktaya taşıyan belediye otobüsleri İstanbul’un çeşitli noktalarından kalkıyor olacak. (Koşucu göğüs numaranı yanına almayı unutma!)

 

Koşu sonrası ne yapacağım?

Koşu sonrası kampanyalarımız 2 hafta daha devam edecek. Arkadaşlarınıza, çevrenize e-posta ve sosyal medya aracılığıyla koşu deneyimizini ve neden KEDV için koştuğunu anlatan e-postaları gönderip 22 Kasım’a kadar bağış toplamaya devam edebilirsin. Desteğin için şimdiden çok teşekkürler.

 

Sen koştukça kadınlar yoksulluğa karşı güçlenecek. İyi ki varsın.

Hemen katılmak için tıkla.

https://fonzip.com/kedv/form/maraton2018