Mülteci ve Yerelden Kadınların Dayanışma Pratikleri Paneli

"Mülteci ve Yerelden Kadınların Dayanışma Pratikleri Paneli" 8 Ekim | 15.00 @ZOOM

Dünyanın farklı yerlerinde ortak sorunları için girişimler başlatmış yerelden ve mülteci kadın gruplarıyla bir araya geleceğimiz, mahallelerini nasıl daha yaşanılır kıldıklarını, hayatlarını etkileyen kararları nasıl etkilediklerini duyacağımız “Mülteci ve Yerelden Kadınların Dayanışma Pratikleri Paneli”ne davetlisiniz.
 
KEDV olarak 34 yıldır, yoksulluk ve eşitsizliklerin olmadığı bir toplum yaratmaya katkıda bulunmak için dar gelirli kadınların kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek amacıyla çalışıyoruz. COVID-19 salgınının artarak devam eden etkileriyle beraber, kadınların yaşadıkları zorluklar, üstlendikleri sorumluluklar da artmakta. Diğer yandan yaşadıkları sorunlara birlikte çözümler arayan ve üreten kadınlar yarattıkları dayanışma pratikleri ile sorunlarının üstesinden gelmeye devam ediyorlar.
 
İsveç, Güney Afrika, Lübnan, Türkiye’den mülteci, göçmen, yerelden kadın kuruluşlarını bir araya getirerek, bu deneyimlerini ve dayanışma örneklerini, içinde yaşadıkları toplumlara katkılarını paylaşmaları için düzenlediğimiz panele katılımınız bizi çok sevindirecektir.
 
8 Ekim’de Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde simultane çeviri yoluyla ZOOM üzerinden yapılacak toplantı, Türkiye saatiyle 15:00’te başlayıp yaklaşık 2 saat sürecek.
 
Katılımcı Kuruluşlar:

  • Güney Afrika - Whole World Women Derneği
  • İsveç - Yalla Trappan Kooperatifi
  • Lübnan - Damma Vakfı
  • Türkiye - İlk Adım Kadın Kooperatifi
  • Türkiye - Suriyeli Kadın Platformu
  • Türkiye - KEDV

Panel katılım kaydınızı oluşturmak için tıklayın.

Önemli: Katılım için kayıt gereklidir.

Etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği finansal desteği ile Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından yürütülen “Toplum Temelli Yerel Kuruluşların Katılım ve Savunuculuk Kapasitelerini Güçlendirme Projesi” kapsamında yapılmaktadır.