Kavacık köyünde kadınlar kooperatifleşme yolunda hızla ilerliyor

Kavacık köyünde kadınlar kooperatifleşme yolunda hızla ilerliyor

İzmir’in Karabağlar  ilçesinin  Kavacık Köyü’ndeki kadınların el emeklerini değerlendirerek ekonomik özgürlüklerini kazanmaları ve kooperatifleşmelerine destek vermek için Karabağlar Belediyesi ile Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın(KEDV) ortaklaşa düzenlediği “Kadınlar için liderlik eğitimi” tamamlandı. 16 hafta süren eğitimin ardından kadınlara sertifika verildi.

Kavacık köyünde düzenlenen sertifika törenine Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, KEDV İzmir Temsilcisi Ayşe Temiztaş, Kavacık Muhtarı Şinasi Köse, Belediye Başkan yardımcıları, birim müdürleri ile Kavacık sakinleri katıldı.

16 hafta süren eğitimin ardından sertifikasını alan kadınlar mutluluklarını dile getirdiler ve bu eğitimi düzenleyen vakfa ve Karabağlar Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Kadınlar adına söz alan Nurten Özkan, aldıkları eğitimin önemine dikkat çekerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Özkan, “İnancımızı hiç bir zaman kaybetmedik, yağmur çamur demeden eğitmenlerimiz sayesinde sertifikalarımıza kavuştuk. Bize destek veren başta Başkan’ımız olmak üzere KEDV yetkililerine ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

 

karabaglar

Maya
Nahıl
Kadın Kooperatifleri

İletişim

İstiklal Cad. Bekar Sk. No. 17
Beyoğlu-Istanbul
Tel: 0-212-292 26 72
Fax: 0-212- 249 15 08

Ziyaretçi Takip

Online Ziyaretçiler: 8
Bugünkü Ziyaretler: 105
Toplam Ziyaretler: 5347